Jak zautomatyzować rolety w celu zwiększenia wydajności?

Dlaczego warto zautomatyzować rolety?

Zastosowanie automatyzacji stało się bardziej powszechne w miejscu pracy wraz z wprowadzeniem nowej technologii. Zautomatyzowane rolety zostały stworzone z myślą o podwyższeniu standardów bezpieczeństwa i obniżeniu kosztów.

Rolety są używane przez firmy na całym świecie ze względu na łatwość obsługi, standardy bezpieczeństwa i opłacalność. Stosowane są głównie w fabrykach produkujących artykuły spożywcze wymagające przechowywania w chłodni.

Postęp technologiczny umożliwił zainstalowanie automatyki w roletach. Wpływ robotyzacji na tę branżę będzie prawdopodobnie ogromny, ponieważ nie ma ograniczeń co do liczby drzwi, które można zautomatyzować.

Korzyści z tej technologii

Zadaniem automatów do rolet jest automatyzacja procesu otwierania i zamykania drzwi roletowych. Dzięki temu można nimi sterować zdalnie lub automatycznie.

Rolety służą do ochrony przed wandalizmem, kradzieżą oraz zapewniają ochronę przed zagrożeniami pożarowymi. Stosowane są również jako środek ochrony przed burzami wiatrowymi.

Zautomatyzowane rolety są zawsze gotowe do użycia, ponieważ ich otwieranie i zamykanie nie wymaga ingerencji człowieka.

Taka automatyzacja może zaoszczędzić czas i pieniądze w zakresie zarządzania bramami roletowymi czy roletami okiennymi.

Jak działają bramy roletowe

Zautomatyzowane bramy roletowe są tańsze niż tradycyjne i wymagają mniejszych nakładów pracy. Wyposażone są w czujniki, które uruchamiają otwieranie i zamykanie bramy.

Główną funkcją automatycznych bram roletowych jest zastosowanie siłowników hydraulicznych do otwierania i zamykania lameli na określonym torze. Gdy sygnały elektroniczne są wysyłane do tych cylindrów, otwierają one lub zamykają listwy pod wpływem ciśnienia płynu hydraulicznego.