BiznesFirma

Jak wyposażyć salon kosmetyczny? Te 5 elementów robi różnicę i jest absolutną koniecznością dla nowoczesnego salonu.

O sukcesie salonu u klientów i klientek decydują nie tylko umiejętności personelu i nowoczesny sprzęt kosmetyczny, ale także meble kosmetyczne. Czy wyposażasz swój salon kosmetyczny? Planujesz jego remont i wymianę mebli na nowe? Proponujemy Ci 5 mebli kosmetycznych, których nie powinno zabraknąć w Twoim nowym lub świeżo wyremontowanym salonie kosmetycznym.

Fotel kosmetyczny jest niezbędny

Dobrze dobrany fotel kosmetyczny to gwarancja komfortu – dla klientów salonu i dla osoby wykonującej zabieg kosmetyczny. To właśnie fotel w dużej mierze decyduje o doświadczeniach osoby poddającej się zabiegowi. Zdecydowanie warto wybierać ostrożnie.

Fotel kosmetyczny powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, który jest łatwy do utrzymania w czystości (dotyczy to zwłaszcza foteli z jasną tapicerką), co pozwoli na komfortowe wykonywanie wymaganych w salonie zabiegów higienicznych. Wybierając estetyczne krzesło, należy więc zwrócić uwagę między innymi na materiał obiciowy. A co można wybrać? Wśród foteli uwagę zwróciły te, które mają regulację do 4 poziomów i mogą być sterowane za pomocą pilota, a także fotele kosmetyczne z funkcją podgrzewania. To najbardziej zaawansowane opcje, które uzupełniają klasyczne fotele, idealne nie tylko do zabiegów estetycznych i twarzy, ale także do masażu.

W każdym razie, jeśli chodzi o wybór konkretnego rozwiązania, warto najpierw określić, czy salon potrzebuje krzesła z kółkami, które można swobodnie przemieszczać, czy też krzesła ze stałą nogą bez możliwości przemieszczania. Kolejnym kryterium jest to, czy powinna być ona sterowana hydraulicznie czy elektrycznie. I na koniec oczywiście design, który powinien być w idealnej harmonii z wyposażeniem salonu.


Dobrze dobrany taboret kosmetyczny to gwarancja komfortu pracy.

Podobnie jak w przypadku krzesła, zwróć uwagę na materiał, z którego wykonany jest taboret. Solidny, trwały i łatwy do czyszczenia, stołek zawsze będzie wyglądał dobrze. Zastanów się również, czy chcesz stołek z oparciem czy bez oraz czy chcesz mieć siedzisko w kształcie owalnym czy siodłowym. Jeśli taboret jest wyposażony w kółka, będziesz miał większą swobodę ruchu. Istotna w tym przypadku jest również łatwa regulacja wysokości stołka.


Meble do przechowywania pozwalają na wygodną i efektywną pracę.

Kredens, stolik boczny czy regał – te wydają się mieć zdecydowanie mniejsze znaczenie. Nic bardziej mylnego. To właśnie tego typu sprzęt pozwala mieć zawsze pod ręką wszystko, co jest potrzebne do pielęgnacji. Ponadto dobrze ułożone i odpowiednio przechowywane kosmetyki, akcesoria i urządzenia kosmetyczne tworzą atmosferę harmonii, porządku i czystości. A tego właśnie szukają klienci salonów kosmetycznych.

Wybierając meble kosmetyczne, weź pod uwagę nie tylko ich funkcjonalność (z kółkami, szufladami, wysuwanymi przegródkami), ale także design i materiały, z których są wykonane. Półki drewniane czy szklane? Stół pokryty plastikiem czy ekoskórą? Dobrze, że umeblowanie pasuje do siebie pod tym względem.
Kanapa w poczekalni i lada recepcyjna robią najlepsze pierwsze wrażenie.

Projektując salon kosmetyczny, nie zapomnij o wygodnej i solidnej sofie do poczekalni czy nowoczesnej ladzie recepcyjnej. Z takim sprzętem oczekiwanie na zabieg i umawianie się na kolejną wizytę będzie zdecydowanie przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Dodatkowo ten rodzaj mebli odpowiada za pierwsze wrażenie w salonie. Dobrze dobrane, eleganckie i wygodne meble pozwalają klientom już od progu postrzegać salon jako miejsce o wysokiej jakości i profesjonalizmie.


Coś, co wzbogaca Twój salon.

Może to być nowoczesna designerska lampa lub praktyczny wieszak na ręczniki. Ekskluzywna sofa lub tacka do pedicure z rolkami masującymi dla maksymalnego komfortu podczas zabiegu. Wybierz przedmiot, który wyróżnia Twój salon i przyciąga uwagę klientów. Jeśli Twój salon skupia się na konkretnym zabiegu, przedmiot, który się wyróżnia, powinien być do niego przystosowany (np. nowoczesna lampa UV do utwardzania żelu i lakieru hybrydowego, jeśli Twój salon wykonuje głównie manicure).