Marketing

Cyfrowa obsługa klienta: jak na nowo definiuje ona obsługę klienta przez Internet?

Cyfrowa obsługa klienta to stosunkowo nowa koncepcja. Jest to rodzaj obsługi klienta, która jest dostarczana za pośrednictwem kanałów cyfrowych, takich jak media społecznościowe, e-mail i czat. Zyskała na popularności, ponieważ zarządzanie cyfrową obsługą klienta jest opłacalne dla firm. Umożliwia im również dotarcie do szerszego grona odbiorców, niż byłoby to możliwe wcześniej w przypadku tradycyjnej obsługi klienta. Przeczytaj nasz artykuł aby poznać szczegóły.

Ewolucja obsługi klienta online

Świat obsługi klienta się zmienia. Coraz więcej firm przenosi obsługę klienta na platformy czatu online. W przeszłości było to postrzegane jako luksus tylko dla dużych firm, które miały środki na zatrudnienie personelu do zarządzania. Ale teraz nawet małe firmy mogą oferować czat na żywo w swoich witrynach i używać chatbotów do podstawowych potrzeb obsługi klienta.

Zmiany nadeszły, ponieważ klienci tego chcą. Oczekują łatwego sposobu uzyskania pomocy, gdy jej potrzebują, bez konieczności czekania na połączenie lub poruszania się po długim drzewie telefonicznym. Czat online sprawia, że obsługa klienta jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i daje klientom poczucie, że firmie zależy na nich by być tam, gdzie najbardziej ich potrzebują.

Jakie są najlepsze praktyki cyfrowej obsługi klienta?

Cyfrowa obsługa klienta to przyszłość obsługi. Najlepsze praktyki dla tego typu usług to możliwość jak największej automatyzacji przy jednoczesnym zapewnieniu ludzkiego wsparcia klientowi.

Najlepszym sposobem na zapewnienie wysokiej jakości obsługi klienta jest wykorzystanie chatbotów. Mogą pomóc one w różnych zadaniach, takich jak planowanie spotkań, odpowiadanie na powtarzające się pytania i dostarczanie podstawowych informacji o produktach i usługach.

Chatboty online dla zwiększenia zaangażowania i satysfakcji klientów

Chatboty to nowa forma obsługi klienta, z której korzysta wiele firm w celu zwiększenia zaangażowania klientów. Pomagają klientom znaleźć potrzebne odpowiedzi bez konieczności dzwonienia lub korzystania z Internetu. Wiele firm używa chatbotów również do celów marketingowych i można ich używać do różnych celów, takich jak generowanie leadów, odpowiadanie na pytania i promowanie produktów.